سفارش تبلیغ
آموزش رایگان سئو، سئو روز
آموزش رایگان سئو، سئو روز

سلامت

مزایا و معایب اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند یا به اصطلاح هالیوودی کردن لبخند استعاره از زیباتر کردن لبخند است؛ اگر دندان‌های ظاهرا سالمی دارید اما به ‌دلیل سایز نامناسب ، به‌هم‌ریختگی و رنگ نامتناسب ، لبخندتان ظاهر زیبایی ندارد به اصلاح طرح لبخند فکر کنید. اگر دوست دارید لبخند زیبایی داشته باشید حتما به مطالب این صفحه توجه کنید تا اطلاعات خوبی در این باره بدست آورید.

معایب اصلاح طرح لبخند

گاهی اوقات برای زیباتر شدن دندان ها نیاز به تراشیدن بخش هایی از لثه وجود دارد.

در زمان سفید کردن دندان ها از بلیچینگ استفاده می شود. مواد شیمیایی بلیچینگ دندان بسیار قوی هستند و باید توسط متخصص با تجربه مورد استفاده قرار بگیرند. در غیر این صورت ممکن باعث کاهش استحکام مینای دندان شوند.

 ممکن است دندان‌ها به ماده بلیچینگ به مرور زمان عادت کرده و هر چند وقت یکبار به استفاده از آن نیاز پیدا کنند .

 کامپوزیت نسبت به آمالگام هزینه کمتری دارد ، اما ممکن است پس از چند سال دندان پوسیده و مجددا نیاز به ترمیم پیدا کند.

 در ارتودنسی ریشه دندان ‌ها حرکت داده می‌شود که باعث کاهش استحکام دندان‌ ها خواهد شد. هم چنین به دلیل استفاده از براکت و سخت مسواک زدن ، امکان ایجاد پلاک بر روی دندان ‌ها و پوسیدگی آن‌ها نیز وجود دارد.

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چهره‌ی شما را بسیار جذاب می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.

فواید بهداشتی و سلامت اصلاح طرح لبخند شامل کاهش خطر پوسیدگی دندان ، راحت‌تر بودن مراقبت دندان است. دندان‌هایی که صاف ، ترمیم و یا کاشته شده ‌اند ، کمتر در معرض خطر پوسیدگی و عفونت قرار می گیرند.

برای انجام طراحی لبخند ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک دارد را حل کرد ، پس علاوه بر زیبایی ، فواید درمانی زیادی هم دارد.

بیشتر بخوانید :