سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سلامت

کاشت مو ترکیبی روش کامل کاشت مو

در بین روش های کاشت مو و متد های رایج ، بیشترین تراکم مو پس از جراحی را در روش ترکیبی ( fit , fut ) میتوان شاهد بود. زیرا در روش ترکیبی، استفاده بهینه و کاربردی از هر دو روش fit , fut در این جراحی جای داده شده است . البته این روش نیز بی عارضه نیست ولی مزایای متعددی دارد که میتوان گفت کامل ترین روش کاشت مو محسوب میشود. در این روش می توان تا 5000 گرافت مو را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت. اولین مزیت این روش برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد.

مزایای روش ترکیبی کاشت مو (fit , fut)

بیشترین تراکم مو پس از کاشت رادر در محل پیوند مو شاهد خواهیم بود.

انجام کاشت مو در یک جلسه انجام میگیرد. صرفه جویی زیادی در زمان محسوب میشود.

برداشت گرافت به تعداد زیادی قابل انجام است و تا 9000 فولیکول مو را می تواند در دسترس پزشک قرار دهد.

کمترین میزان خالی ماندن سر از مو پس از کاشت مهمترین ویژگی این روش محسوب میشود.

مقرون به صرفه بودن به دلیل تک مرحله ای بودن آن نیز صرفه جویی در هزینه است.

افزایش تعداد فولیکول های فعال در ناحیه پیوند مو نیز از دیگر مزایای این روش است.

معایب کاشت مو ترکیبی

در کلینیک کاشت مو مانند هر جراحی دیگری دارای معایب و عوارضی است که باید قبل از انجام آن در نظر گرفته شود.  مشاوره قبل از انجام کاشت مو از ملزومات این جراحی میباشد. از معایب روش ترکیبی کاشت مو به چند مورد به اختصار میپردازیم:

از مهم ترین معایب این روش میتوان به باقی ماندن جای بخیه اشاره کرد. در کاشت مو به روش ترکیبی جای زخم به دلیل استفاده از هر دو روش بیشتر و عمیق تر است.

دیگر معایب این روش درد بیشتری است که فرد پس از جراحی متحمل میشود. بیشترین درد حاصل از این روش به دلیل برداشتن تعداد بیشتری از فولیکول های مو و عمق بیشتر برش محل برداشت مو است.

رویش مجدد مو در ناحیه نوار بانک مو معمولا به دلیل وجود بخیه امکان ندارد . این نوار باریک به دلیل ماندن جای بخیه شرایط رشد مو را ندارد و برای پوشاندن این نوار موهای بالایی این نوار بلند میشود و این ناحیه پوشیده میشود.

لزوم بانک موی پرپشت برای این روش الزامی است و در صورت نبود آن با مشکل مواجه میشویم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.