سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سلامت

باید و نباید های پستانک

سن : کودک یک ساله تا کودک دو ساله

باید و نباید های پستانک / اگر پستانک دادن در برنامه شما است, راهنمایی های زیر به شما کمک می کند:

از برند پستانکی استفاده کنید که بدون بیسفنول آ (BPA) باشد. مطالعات نگرانی هایی درباره اثرات آن روی نوزادان نشان داده است.

پستانک را با طناب به کودک خود وصل نکنید – چراکه خطر خفگی را بالا می برد.

از پستانک مناسب استفاده کنید. پستانک ها بر اساس سن کودک شما سایز بندی شده اند تا اطمینان حاصل شود که با اندازه دهان کودک شما تطابق دارد.

به کودکان اجازه ندهید که از پستانک به صورت مشترک استفاده کند. شما نمی خواهید که آنها میکروب هایشان را به هم منتقل کنند. همینطور پستانک ها را با آب و صابون بشویید تا آنها در زمان های بین استفاده تمیز باقی بمانند.

پستانک دارای سوراخ تهویه در بدنه انتخاب کنید تا هوا وارد آن شود.

پستانک را شیرین نکنید. چون به دندان های نوزاد آسیب می رساند.

کشیدن دو شاخه

مثل تمام چیزهای خوب, زمان کودک شما با پستانک به انتهای خود می رسد. دکتر خانواده سومی سکستون این نکات را پیشنهاد می کند:

 

درست زمان بندی کنید. بهترین زمان برای ترک استفاده از پستانک بعد از 6 ماهگی است زمانی که ریسک سندرم مرگ ناگهانی نوزاد کاهش پیدا می کند.

 به آهستگی شروع کنید. سعی کنید آن را به زمان چرت یا خواب محدود کنید. در حالیکه ریسک سندرم ناگهانی کودک نوزاد شما کاهش پیدا می کند عفونت های گوش بیشتر محتمل می شود. همینطور سعی نکنید که زمانی که استرس های دیگر زندگی اتفاق می افتد پستانک را از کودک بگیرید. اگر انتقال های بزرگ در خانه یا در مجموعه مراقبتی اتفاق می افتد جابه جایی خانه, خواهر یا برادر جدید, تغییر در مراقبت, استرس در خانه- تمام این موارد ممکن است ادامه استفاده از پستانک را برای آرام ساختن ضروری سازد.

به جایگاه پستانک احترام بگذارید. این ممکن است کم اهمیت به نظر بیاید اما نقش بزرگی در زندگی کودک شما ایفا کرده است. در حالیکه سکستون می گوید بهتر است که موقع ترک پستانک جدی رفتار کنید, به این معنی نیست که سنگدل باشید. به آرامی به انتهای زمان استفاده از پستانک نزدیک شوید.

ترک پستانک را تبدیل به نبرد قدرت نکنید. از تقویت مثبت به جای منفی استفاده کنید. شما می توانید آن را با ایده های منحصر به فردی مثل فرشته پستانکی که پستانک را برده است همراه کنید.

سازگار باشید. به خاطر داشته باشید که شما تنها فردی نیستید که زمانی را با کودک طی فرآیند کنار گذاشتن پستانک خواهد گذراند.

مطمئن شوید که تمام مراقبان دیگر – والدین, پدر بزرگ و مادر بزرگ ها, پرستاران و غیره – از برنامه مشابه پیروی می کنند به صورتی که هیچ کس گیج نشود.

بیشتر بخوانید :